magazin
Nagy Borbála első nagyjátékfilmje, A világ eredete egy progresszív, 1866-ban készült festmény, a francia Gustave Courbet alkotása után kapta a címét…
továbbhír
A napokban kezdődött és három országban – Magyarországon, Németországban és Franciaországban – összesen 30 napon át tart Nagy Borbála A világ…
továbbhír
A FOMO alkotócsapata és Hartung Attila rendező leforgatta második nagyjátékfilmjét, A pokol élővilágát a ráckeresztúri Pázmándy-Brauch kastélyban.…
továbbhír
Az idei Cottbusi Filmfesztivál koprodukciós szakmai fórumáról, a november 9. és 11. között lezajlott Connecting Cottbusról A világ eredete című…
továbbhír
A Cottbus Filmfesztivál koprodukciós szakmai fórumán mutatja be első nagyjátékfilmének tervét Nagy Borbála, a többszörösen díjnyertes Pannónia…
továbbmagazin
A kata rendkívüli hirtelenségű szigorítása miatt a kisadózók jelentős többsége került létbizonytalanságba, köztük a magyar filmszakma zöme. Másfél…
továbbmagazin
A külvilágban esetlenül mozog, egész életét kitölti a szubjektálás, vagyis elveszett gyerekek nézőpontjának az átvétele. Jön azonban Vera, és ezzel…
továbbmagazin
Ambiciózus filmtervet dédelget Hartung Attila rendező, Iványi Petra producer és Veres Attila író, forgatókönyvíró – a Manhattan terven dolgozó…
továbbmagazin
Folytatódik a sorozatunk, amelyben az idei Inkubátor tíz döntősét mutatjuk be. A pitchek már zajlanak, az öt nyertes nevét április 30-án jelentik…
továbbmagazin
Tíz teljesen különböző, változatos stílusú és témájú filmtervvel versenyeznek az idei Inkubátor döntősei, közülük öten kapnak majd lehetőséget, hogy…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéTheo / Zuhanórepülés